„Razem na Święta”

 

W tym roku nasza szkoła i przedszkole, kolejny raz wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Podjęliśmy kilka działań..

Zorganizowana została zbiórka darów dla schroniska bezdomnych zwierząt RAFIK w Bolesławiu. Koordynatorami akcji byli: w klasach I- III p. J. Kalarus, w przedszkolu p. M. Mól oraz IV – VIII Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami  p. wicedyrektor  M. Wojtachą i p. Z. Kaczmarczyk. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy w tym (karmy, smyczy, obroży, koców, podkładów, ręczników, zabawek itp.) dla podopiecznych ww.  organizacji. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna. pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

Zebrane dary zostały przekazane przez opiekunów dla schroniska w dniu 14.12.2021r.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom bardzo dziękujemy za wsparcie.

Kolejne zadanie nadzorowały wychowawczynie klas I –III: Jolanta Kalarus, Agata Grzanka Aleksandra Ornat i Anna Haratyk oraz nauczyciel plastyki, techniki i muzyki w klasach starszych, p. Renata Dusza. Uczniowie  na zajęciach lekcyjnych przygotowali kartki świąteczne. Dzięki swej pracy rozwijali talent i kreatywność, ponieważ efekt końcowy przerósł oczekiwania. Kartki były piękne i było ich bardzo dużo. Pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych, podkreślanie świątecznej atmosfery podczas pracy, to jeden krok w czynieniu dobra. Dopełnieniem było  przekazanie kartek osobom  samotnym i potrzebującym. Kilka  prac  zostało przekazanych do konkursu organizowanego przez GOK w Kluczach

Nie mogło zabraknąć także koncertu kolęd i pastorałek, które uczniowie wykonywali, niestety oddzielnie,  w salach lekcyjnych. Dedykowali je swoim kolegom z klas, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, najbliższym i wszystkim tym, którzy odwiedzają  szkolną stronę internetową.

W takich momentach warto przytoczyć słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się innymi” i pamiętać o nich nie tylko w tym cudownym, chociaż naznaczonym pandemią, świątecznym czasie, ale także na co dzień. Staramy się  tak czynić, czego dowodem jest nasze SERCE na nakrętki. Jest z nami już rok i cały ten czas zostaje napełniane  plastikowymi nakrętkami dla  Dominki, aby mogła mieć taki wózek, jakiego potrzebuje.  

Bądźmy #RazemNaŚwięta! … i na co dzień!  Dziękujemy. WESOŁYCH ŚWIĄT!